Drukuj

GOPR w Bieszczadach

Nad bezpieczeństwem turystów na bieszczadzkich szlakach czuwają ratownicy Bieszczadzkiej Grupy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Centrala Grupy znajduje się w Sanoku.

W Sanoku, Ustrzykach Górnych i Cisnej działają całodobowe Stacje Ratunkowe. Dyżury pełnione są również sezonowo w Dukli i w Schronisku na Połoninie Wetlińskiej. W kilku schroniskach (Pod Małą Rawką, Koliba na Przysłupiu Caryńskim i Pod Wysoką Połoniną w Wetlinie – działają punkty ratunkowe – nie ma tam jednak regularnego dyżuru. Terenem działania Bieszczadzkiej Grupy GOPR są całe Bieszczady i ich pogórza oraz Beskid Niski do linii Nowy Żmigród – Krempna – Grab. Z Grupą Bieszczadzką sąsiaduje Grupa Krynicka GOPR z centralą w Krynicy. Grupa Bieszczadzka GOPR blisko współpracuje z Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym i Strażą Graniczną.

Na stronie internetowej bieszczady.gopr.pl znajdują się informacje o aktualnej obsadzie dyżurów, kontakty do punktów, w których dyżurują ratownicy oraz informacje o działalności i ponad 50. letniej historii ratownictwa górskiego w Bieszczadach.

Na stronie głównej GOPR w Polsce – www.gopr.pl – znajdują się m.in. informacje o sytuacji na szlakach w górach w Polsce, stan zagrożenia lawinowego i detektor burzowy.

Działania ratownicze w Polsce są bezpłatne. Działalność GOPR finansowana jest częściowo z budżetu MSW, z pieniędzy sponsorów oraz z wpłat darczyńców indywidualnych. Za pośrednictwem fundacji Radan można przekazać na rzecz GOPR 1% podatku.

 

Wykonanie mapy zasięgu działania Bieszczadzkiej Grupy GOPR - Karolina Kiwior - turkula.pl

Finansowanie

Program współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej. więcej →

Kontakt

Bacówka Pod Małą Rawką

www.rawki.pl


504 170 127

UWAGA: ze względów technicznych
NIE odpowiadamy na SMSy

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla